Reklama

Strażnicy graniczni mają nowe kamery termowizyjne

24/12/2021 09:27

Do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej trafiło 41 kamer termowizyjnych NPL-1T. Mogą być one wykorzystywane w służbie na granicy przez cały rok, w każdych warunkach pogodowych, w dzień i w nocy.

Podlaski Oddział SG przekazuje, że sprzęt wart ponad 2 mln zł ułatwi funkcjonariuszom skuteczną ochronę granicy polsko-białoruskiej.

"Dzięki urządzeniom możliwe jest obserwowanie terenu niezależnie od pogody czy pory dnia, pozostając niezauważonym. Ma to szczególne znaczenie obecnie, przy zwiększonej presji migracyjnej. Otrzymywany obraz jest w wysokiej jakości, natomiast zakres obserwacji to nawet kilka kilometrów. Kamery posiadają również specjalnie zaprojektowany układ okularów, zapobiegający wydostawaniu się światła na zewnątrz i ewentualnemu zdradzeniu w ten sposób lokalizacji patrolu. Urządzenia umożliwią ponadto obserwację, detekcję i rejestrację ewentualnych prób nielegalnego przekroczenia granicy oraz przemytu towarów" - czytamy.

Reklama

Wczoraj (23.12) polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 26 osób. W tym miesiącu takich prób było 1,5 tys., od początku tego roku 39,5 tys.

zdj. POSG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości