Internet to medium, bez którego wielu z nas nie potrafiłoby dzisiaj żyć. Z sieci dowiadujemy się, co dzieje się na świecie i kontaktujemy się z bliskimi. W tej potężnej machinie można również czynić dobro. Przekonały się o tym mieszkanki Domu Samotnych Matek, do których trafiły właśnie świąteczne dary zebrane za pośrednictwem Facebooka. Początki zbiórki sięgają dwóch miesięcy wstecz. Hubert Wołowicz i Sandra Andryszczyk właśnie wtedy zorganizowali charytatywny hip-hopowy koncert. W trakcie jednego wieczoru uzbierali 7,5 tysiąca złotych, które zostały przekazane Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży. Sukces zainspirował ich do stworzenia kolejnej akcji.
Pod koniec października na Facebooku utworzyli wydarzenie o zbiórce darów dla Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Nieławicach. Co roku mieszkanki zmagają się tam z brakiem opału, chemii i produktów dziecięcych.
Reakcje ludzi przerosły ich oczekiwania. Osoby prywatne przekazywały organizatorom produkty niezbędne do funkcjonowania placówki. Wśród darów znalazło się dosłownie wszystko – jedzenie, ubrania, środki czystości, a także zabawki dla dzieci. Cegiełkę pomocy dorzuciły również stowarzyszenia takie, jak White Dogs oraz Fan Club BMW.
Dom Samotnych Matek dzięki akcji Huberta i Sandry ogrzeje się na Święta. I to dosłownie. Dzięki wsparciu ich przyjaciela z Norwegii zostało zamówionych 5 ton węgla. Opał przywiozła firma Moden z Łomży, która w ramach prezentu dorzuciła jeszcze tonę surowca.
To jednak nie koniec planów organizatorów. W lutym w Yam Caffe ma się odbyć koncert rapera Bonusa RPK. Dochód również zostanie przeznaczony na cele charytatywne.
W ciągu tych niecałych dwóch miesięcy udało się zapewnić mieszkankom wsparcie na dłuższy okres i dać mnóstwo radości. Takie akcje pokazują, że warto pomagać. Czasami wystarczy drobny gest, bo jeśli podejmie się go większa grupa ludzi, to może on zdziałać cuda.
Na miejscu pojawiła się ekipa MyŁomża. Zobaczcie, jakie efekty przyniosła zbiórka!