- Przedstawiamy harmonogram uruchamiania rejestracji dla wszystkich roczników powyżej 18. r.ż. Od poniedziałku przyspieszamy i każdego dnia będziemy rozpoczynali rejestrację dwóch roczników - poinformował Michał Dworczyk, szef KPRM.
W tym tygodniu rejestracja odbywa się zgodnie z następującym harmonogramem:
Od najbliższego poniedziałku każdego dnia możliwa będzie rejestracja kolejnych dwóch roczników:

28 kwietnia uruchomiona ma zostać również rejestracja dla osób między 30 a 39 r.ż., które wcześniej zgłosiły gotowość zaszczepienia się za pośrednictwem formularza. 4 maja ma rozpocząć się rejestracja osób między 18 a 29 r.ż., które między styczniem a marcem wypełniły formularz chęci zaszczepienia.
Minister Dworczyk poinformował, żedzisiaj zostanie opublikowane rozporządzenie, które wprowadzi zmianę - w sytuacji ryzyka niewykorzystania szczepionki dopuszcza się szczepienie osób pow. 18 r.ż.