- Ten szpital (MSWiA) został wyznaczony jako szpital, który będziemy mieli w stanie gotowości, w przypadku, kiedy szpital w Łomży będzie musiał być uzupełniony o kolejny zakład opieki zdrowotnej, wyprofilowany pod pacjentów z koronawirusem - poinformował podczas konferencji wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, odnosząc się do przekształcenia białostockiego szpitala MSWiA w szpital zakaźny.
Wczoraj informowaliśmy, że Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku na mocy decyzji wojewody podlaskiego zostanie przeprofilowany w jednoimienny szpital zakaźny. Dzisiaj do tematu odniósł się wojewoda Bohdan Paszkowski.
- Chcę tutaj dodać, że harmonogram dochodzenia tego szpitala do stanu gotowości, do szpitala jednoimiennego, będzie określony odrębnym moim poleceniem. W tej chwili szpital MSWiA w Białymstoku, ten swój stan gotowości do przekształcenia będzie osiągać, ale bez konieczności podejmowania w tym zakresie decyzji chociażby o ewakuacji pacjentów. - mówił Paszkowski. - Ten szpital (MSWiA) został wyznaczony jako szpital, który będziemy mieli w stanie gotowości, w przypadku, kiedy szpital w Łomży będzie musiał być uzupełniony o kolejny zakład opieki zdrowotnej, wyprofilowany pod pacjentów z koronawirusem.
Reklama
Wojewoda podkreślił, że łomżyński szpital jest w stanie gotowości i został w nocy wzbogacony o dostawę wyposażenia z Agencji Rezerw Materiałowych:
Dlaczego wojewoda nie przyjechał do Łomży?
Wojewoda ustosunkował się do zarzutów, że nie spotkał się z personelem łomżyńskiego szpitala i nie był na sesji Rady Miejskiej Łomży.
- Mam w tej chwili wskazanie, jako osoba zarządzająca na terenie województwa kwestiami związanymi z zarządzaniem kryzysowym, żebym ilość swoich kontaktów ograniczył do minimum, zewnętrznych. To jest oczywiście związane z sytuacją epidemiologiczną. - odpowiedział na pytanie wojewoda.
Reklama- Na takie spotkanie nie byłem zapraszany, mówię tu w szczególności o sprawie związanej chociażby z wczorajszą, łomżyńską sesją, bo nie kojarzę, abym był w sposób czy też pisemny, czy też bardziej bezpośredni na taką sesję w odpowiednim czasie zaproszony. Stąd też trudno być na jakichś spotkaniach o których się nie wie lub też dowiaduje z innych źródeł niż ze źródła, które pochodzi od zapraszającego - mówił Paszkowski.
Najistotniejszy jest jednak aspekt, że w tej chwili jest zalecenie, aby wojewoda ograniczył zewnętrzne kontakty do minimum.
[AKTUALIZACJA]
Otrzymaliśmy przed chwilą informację kierownik Biura Rady Miejskiej Łomży odnośnie wypowiedzi Wojewody Podlaskiego o braku otrzymania zaproszenia na wczorajszą, nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej Łomży
"Zaproszenie na sesję nadzwyczajną Rady Miejskiej Łomży Wojewodzie Podlaskiemu zostało wysłane drogą mailową 16 marca o godz. 15.10. Potwierdzenie odbioru wiadomości Kierownik Kancelarii Prezydenta Miasta potwierdził tego samego dnia u Rzecznika Wojewody Podlaskiego.
Poniżej konferencja wojewody: