Szpitale wojewódzkie w Białymstoku i Łomży, a także Białostockie Centrum Onkologii otrzymają dotacje z budżetu województwa na kupno sprzętu i aparatury medycznej. Chodzi o 2,5 mln zł
900 tys. zł z tej kwoty trafi do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, który wymieni system radiologiczny wraz ze stacjami diagnostycznymi. Jak podaje Urząd Marszałkowski, dotychczasowy jest w złym stanie technicznym, przestarzały technologicznie i w znacznym stopniu nie spełnia obowiązujących standardów. Dotacja z budżetu województwa pozwoli na kupno, instalację i wdrożenie nowego systemu radiologicznego oraz diagnostycznych stacji lekarskich, zintegrowanie ich z systemem szpitalnym oraz przeniesienie danych na nową platformę.
1,43 mln zł trafi do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku. Wsparcie pozwoli na sfinansowanie wkładu własnego do projektu realizowanego przez białostocki szpital wspólnie z Mińskim Obwodowym Szpitalem Klinicznym. 170 tys. zł na dofinansowanie kupna sprzętu radiologicznego – aparatu HDR wraz z wyposażeniem. otrzyma Białostockie Centrum Onkologii.