Reklama

Te paczki nie dotrą do odbiorców [FOTO]

15/07/2022 07:19

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przejęli 52 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda znajdowała się w 13 przesyłkach kurierskich adresowanych do odbiorców w województwie podlaskim.

- Funkcjonariusze podlaskiej KAS skontrolowali jedną z białostockich sortowni przesyłek kurierskich. W 13 prześwietlonych mobilnym skanerem RTG paczkach, zamiast deklarowanych artykułów ogrodniczych i odzieży, znajdowały się 52 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Gdyby nielegalny towar trafił do obrotu, budżet państwa straciłby ponad 57 tys. zł - informuje st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Tytoń został zajęty do wszczętych spraw karnych skarbowych, które prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości