Od 1 października w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży ruszą porody - potwierdza wcześniejsze informacje Jolanta Gryc, Pełnomocnik Dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością i Akredytacji. Oddział Ginekologiczno-Położniczy przygotowuje się do realizacji świadczeń medycznych zarówno dla pacjentek niezakażonych, jak i z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.
Negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa wśród personelu medycznego pozwalają na uruchomienie Położnictwa z Salą Porodową i Oddziałem Noworodkowym. Już od 1 października będą realizowane porody dla pacjentek bez zakażenia i z potwierdzonym zakażeniem COVID-19. Ginekologia z patologią ciąży uruchomione mają zostać w późniejszym, możliwie najszybszym terminie.
- W związku z licznymi zapytaniami i informacjami dot. zachorowań na Covid-19 wśród personelu medycznego informuję, iż u lek. E. Zaremby świadczącego usługi medyczne na rzecz pacjentek Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, w powtarzanych dwukrotnie badaniach w kierunku SARS-COV-2 nie stwierdzono obecności wirusa - przekazuje Jolanta Gryc.
Reklama
Zakres świadczonych przez Szpital Wojewódzki w Łomży usług zmienia decyzja wojewody podlaskiego z dnia 14 września bieżącego roku. Szpital zobowiązany jest do realizacji świadczeń medycznych w zakresie położnictwa i ginekologii zarówno dla pacjentek niezakażonych, jak i z potwierdzonym zakażeniem Covid-19. Jolanta Gryc podkreśla, że jest to trudne zadanie, ponieważ oddział ma funkcjonować hybrydowo. Wymaga to przygotowania i zorganizowania pracy, m.in.: wyodrębnienia personelu medycznego, pomieszczeń i opracowania procedur, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentkom i noworodkom.