Reklama

"Trzeźwy poranek". 4 kierowców na "podwójnym" gazie

10/05/2022 12:23

3 punkty kontrolne i 639 sprawdzonych kierowców, z czego 4 pijanych - kolejny policyjny "Trzeźwy poranek" za nami.

W poniedziałek (9.05) policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poniedziałek”. W godzinach od 4:00 do 8:00 w Łomży przy Al. Legionów, ul. Nowogrodzkiej oraz w Piątnicy Włościańskiej funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość kierowców. Łącznie sprawdzonych zostało 639 osób. Niestety okazało się, że 4 z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę ,,na podwójnym” gazie.

- Jako pierwszy o 6, w Piątnicy Włościańskiej został zatrzymany mieszkaniec Łomży. U 37-latka kierującego volkswagenem badanie wykazało 0,2 promila alkoholu w organizmie. Łomżanin popełnił wykroczenie, ale po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna posiada zakaz kierowania pojazdami. Zakaz ten obowiązuje do września tego roku, za to samo wykroczenie. Po 20 minutach, na ulicy Aleja Legionów wpadła druga nieodpowiedzialna kierująca volkswagenem. 25-latka wydmuchała tyle samo. Mieszkance gminy Łomży funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Po niespełna pół godzinie, na ulicy Nowogrodzkiej wpadł kierowca mercedesa. Badanie alkomatem wykazało, że 39-letni łomżanin miał ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna również stracił prawo jazdy. Ostatni nieodpowiedzialny kierowca wpadł przed 18 w Nowogrodzie. 45-letni mieszkaniec naszego powiatu kierował seatem mając ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze również zatrzymali jego uprawnienia do kierowania pojazdami - podaje KMP w Łomży.   

Reklama

Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia, a za złamanie zakazu sądowego do lat 5.

Źródło: KMP Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości