Reklama

TUMAK-21. Pokaz sprzętu wojskowego w Nowogrodzie

22/11/2021 07:14

W Nowogrodzie po raz kolejny będzie można spotkać żołnierzy i obejrzeć militarny sprzęt. Wojskowi przejadą kilkoma ulicami i zatrzymają się na placu przy Zespole Szkół Samorządowych.

W najbliższy wtorek (23.11) w Nowogrodzie zainteresowani obejrzą sprzęt i wyposażenie wojskowe, m.in. wyrzutnie rakietowe Langusta, wóz dowodzenia i pojazd sanitarny.

Pokaz zaplanowano w ramach ćwiczeń TUMAK-21. 

Na miejscu będą 11. Mazurski Pułk Artylerii, który wchodzi w skład 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, żołnierze 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, łomżyńscy policjanci oraz strażacy (oni także pokażą swoje sprzęty).

Najpierw, przed godz. 10:00, pojazdy wojskowe przejadą ulicami Nowogrodu (Łomżyńska, Rynek, Miastkowska, 11 Listopada). Następnie do godziny 14.00 mundurowi będą stacjonowali na placu przy Zespole Szkół Samorządowych.

Reklama

W ramach ćwiczeń TUMAK-21 mieszane pododdziały z Polski, USA, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Rumunii maszerują oraz patrolują drogi publiczne. Mierzą się także z zadaniami ogniowymi na poligonie w Orzyszu. Muszą też sforsować rzekę w okolicach Nowogrodu.

 

 

Fot. 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości