Uczennica klasy II F Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży Wiktoria Śledziewska uzyskała tytuł laureata VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej. Opiekunem merytorycznym laureatki była nauczycielka biologii, pani Ewa Zabielska. W konkursie wzięło udział ponad 500 uczniów.
Uczniowie podlaskich szkół wzięli udział w VI finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej. Jeden z największych wojewódzkich konkursów odbył się w Białowieskim Parku Narodowym i skierowany był do gimnazjalistów i ich nauczycieli. W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 500 uczniów. Jego celem jest zwrócenie uwagi na cenne przyrodniczo obszary chronione Podlasia. Młodzież zwracała szczególną uwagę na duże drapieżniki – wilki i rysie oraz rolę tych zwierząt w ekosystemie m.in. dlatego że tematem tegorocznej edycji jest wilk.
Przy organizacji konkursu współpracowały trzy pozostałe podlaskie parki narodowe: Biebrzański, Narwiański, Wigierski, a także inne instytucje związane z ochroną środowiska m.in. Lasy Państwowe, parki krajobrazowe, Instytut Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Konkurs jest objęty Honorowym Patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty
Etap wojewódzki odbył się 26 listopada 2015r w sali konferencyjnej Białowieskiego Parku Narodowego, wzięło w nim udział 50 uczniów z całego województwa. Składał się z 2 części: praktycznej i teoretycznej. Część praktyczna polegała na wykonaniu pracy badawczej lub prezentacji multimedialnej ,,Prawda o wilku – zagrożenia i ochrona". W części teoretycznej uczestnicy pisali test, a następnie odpowiadali ustnie na pytania.
Uczniowie podczas wolnego czasu mieli możliwość zwiedzania: IBS PAN, Muzeum Przyrodniczo-Leśnego BPN, wystaw czasowych, Parku Pałacowego BPN i obejrzenia panoramy z wieży widokowej. Na zakończenie zapoznali się z prezentacjami uczestników oraz wzięli udział w uroczystym ogłoszeniu wyników oraz wręczeniu nagród.
Uczennica klasy II F Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży Wiktoria Śledziewska uzyskała tytuł laureata VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej. Opiekunem merytorycznym laureatki była nauczycielka biologii, pani Ewa Zabielska.