Reklama

Uczennica PG1 laureatką Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej [FOTO]

01/12/2015 11:37

Uczennica klasy II F Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży Wiktoria Śledziewska uzyskała tytuł laureata VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej. Opiekunem merytorycznym laureatki była nauczycielka biologii, pani Ewa Zabielska. W konkursie wzięło udział ponad 500 uczniów.

Uczniowie podlaskich szkół wzięli udział w VI finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej. Jeden z największych wojewódzkich konkursów odbył się w Białowieskim Parku Narodowym i skierowany był do gimnazjalistów i ich nauczycieli. W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 500 uczniów. Jego celem jest zwrócenie uwagi na cenne przyrodniczo obszary chronione Podlasia. Młodzież zwracała szczególną uwagę na duże drapieżniki – wilki i rysie oraz rolę tych zwierząt w ekosystemie m.in. dlatego że tematem tegorocznej edycji jest wilk.

Przy organizacji konkursu współpracowały trzy pozostałe podlaskie parki narodowe: Biebrzański, Narwiański, Wigierski, a także inne instytucje związane z ochroną środowiska m.in. Lasy Państwowe, parki krajobrazowe, Instytut Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Konkurs jest objęty Honorowym Patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty

Reklama

Etap wojewódzki odbył się 26 listopada 2015r w sali konferencyjnej Białowieskiego Parku Narodowego, wzięło w nim udział 50 uczniów z całego województwa. Składał się z 2 części: praktycznej i teoretycznej. Część praktyczna polegała na wykonaniu pracy badawczej lub prezentacji multimedialnej ,,Prawda o wilku – zagrożenia i ochrona". W części teoretycznej uczestnicy pisali test, a następnie odpowiadali ustnie na pytania.

Uczniowie podczas wolnego czasu mieli możliwość zwiedzania: IBS PAN, Muzeum Przyrodniczo-Leśnego BPN, wystaw czasowych, Parku Pałacowego BPN i obejrzenia panoramy z wieży widokowej. Na zakończenie zapoznali się z prezentacjami uczestników oraz wzięli udział w uroczystym ogłoszeniu wyników oraz wręczeniu nagród.

Reklama

Uczennica klasy II F Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży Wiktoria Śledziewska uzyskała tytuł laureata VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej. Opiekunem merytorycznym laureatki była nauczycielka biologii, pani Ewa Zabielska.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości