26-letni kierowca, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, uderzył w barierki ochronne na wyjeździe z Konarzyc.
W niedzielę (7.08) po południu doszło do kolizji na wyjeździe z Konarzyc.
Policjanci zostali powiadomieni, że sprawcą zdarzenia miał być kierujący hondą, który nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w barierki ochronne.
- Okazało się, że 26-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego był pijany. Badanie alkometrem wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna od razu stracił prawo jazdy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś usłyszy zarzut jazdy pod wpływem alkohol, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 26-latek odpowie też za spowodowanie kolizji - potwierdza Komenda Miejska Policji w Łomży.
Reklama
Mundurowi apelują, aby za każdym razem reagować na widok pijanego, który zamierza kierować samochodem. Pamiętajmy o tym, że nasza zdecydowana reakcja może zapobiec tragicznym skutkom zdarzeń drogowych.
Źródło: KMP Łomża