Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali pochodzące z przestępstwa BMW. Auto warte 400 tysięcy złotych figurowało w systemie jako utracone na terytorium Niemiec.
Samochód na niemieckich numerach rejestracyjnych został skontrolowany wczoraj (28.07) w Budzisku.
- Autem podróżował 26-letni obywatel Ukrainy wraz z pasażerem 33-letnim obywatelem Rosji. Przeprowadzona kontrola pojazdu pod kątem legalności pochodzenia wykazała, że pojazd figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen, jako utracony na terytorium Niemiec - podaje Podlaski Oddział SG.
Podlascy strażnicy graniczni podają, że wartość zabezpieczonego BMW z 2022 roku wynosi 400 tys. zł. Cudzoziemcy wraz z pojazdem zostali zatrzymani.
Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 12 pojazdów wartych w sumie ponad 1,8 mln zł.
zdj. POSG