35-letni obywatel Ukrainy prowadził auto, mając blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie. Najeżdżał na krawężnik na ul. Polowej w Łomży.
Na ul. Polowej policjanci skontrolowali bmw. Kierowca najeżdżał na krawężnik. Był to 35-letni obywatel Ukrainy.
- Od mężczyzny mundurowi wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 35-latek jechał mając blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na strzeżony parking - informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Jeszcze dziś nieodpowiedzialny kierowca usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Jednocześnie mundurowi przypominają, że od kilku lat w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży znajduje się ogólnodostępny alkomat. Warto pamiętać, że nawet na drugi dzień po spożywaniu alkoholu w organizmie może się znajdować jego niedozwolona dawka.
Źródło: KMP Łomża