Chuliganami, którzy zniszczyli kładkę przy ul. Wesołej w Łomży, okazała się grupa młodych ludzi. Widać ich na zabezpieczonym nagraniu. Teraz sprawców szuka policja.
Raz jeszcze wracamy do sprawy kładki przy ul. Wesołej w Łomży. Więcej: Ul. Wesoła. Kładka naprawiona. O sprawcach zniszczenia nic nie wiadomo [FOTO]
Okazuje się, że zabezpieczony został monitoring, na którym widać, jak grupa młodych osób szarpie barierką i w nią kopie. Nagranie przekazano policji, która teraz poszukuje sprawców zdarzenia.
Ze względu na zniszczenia przeprawa została na trzy dni wyłączona z użytkowania, a naprawą barierki zajęli się pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, którzy koszty tych prac wycenili na około 2000 zł.
Jednocześnie ratusz apeluje o poszanowanie dobra wspólnego, by jak najlepiej służyło ono mieszkańcom. Urząd miejski przypomina również, że bardzo często wizerunek sprawców przestępstw i wykroczeń rejestrowany jest przez kamery, co pozwala na zatrzymanie podejrzanych i pociągnięcie ich do odpowiedzialności karnej. Tylko w tym roku dzięki monitoringowi udało się ustalić sprawców kilkunastu czynów zabronionych, do których doszło na terenie miasta.
Fot. UM Łomża