Zbliża się weekend, a tym samym każdy snuje jakieś plany wyjazdowe. Piątki są szczególnie uciążliwa dla miasta, gdyż jest punktem przejazdowym w kierunku Mazur. Przypominamy o trwających pracach remontowych przy rondzie na Placu Kościuszki oraz przy moście Hubala.
W poniedziałek, zgodnie z planem drogowcy weszli na Plac Tadeusza Kościuszki. Oddzielony został wewnętrzny pas ruchu i rozpoczęto demontaż krawężników. Drogowcy zadbali o to, aby zewnętrzny pas ruchu był przejezdny. Utrudnienia związane z pracami mają potrwać do końca lipca. Następnie drogowcy przeniosą się na ul. Wojska Polskiego - remontowany będzie 600 metrowy fragment od ronda Kościuszki do skrzyżowania z ul. Polową.
W planie robót zaplanowano m.in. sfrezowanie aktualnej nawierzchni ulic, wymianę zniszczonej podbudowy oraz przebudowę chodników i zjazdów, przy okazji regulując system kanalizacyjny.
Remont jest sporym obciążeniem dla miasta, ponieważ rondo jest w stałym użytku dla pojazdów. GDDKiA nie zgodziła się na czas remontu wytyczyć objazd dla samochodów ciężarowych przez Białystok. Większe utrudnienia związane będą z poprawą ulicy Wojska Polskiego - tam ruch będzie odbywał się wahadłowo. Pracę prowadzi firma Bik Projekt, a koszt remontu do 1,3 mln zł.
Wciąż trwa remont przy moście Hubala. Tam ruch odbywa się wahadłowo i przy dużym natężeniu ruchu mogą wystąpić korki.
Drodzy kierowcy, uważajcie na siebie.