"Mając na uwadze najnowsze doniesienia, Zarząd VAN PUR S.A. podjął decyzje o przekazaniu 1 miliona złotych na wsparcie najbardziej potrzebujących szpitali w okolicach zakładów należących do grupy" - czytamy w komunikacie właściciela marki "Łomża".
Kwota ma zostać przeznaczona na zakup najważniejszego sprzętu medycznego, środków ochrony oraz wsparcie personelu.
– Wyrażamy najwyższy szacunek dla wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy dzielnie walczą z zagrożeniem epidemicznym. Mając na uwadze bardzo trudną sytuację, zdrowie naszych klientów, pracowników i ich rodzin podjęliśmy decyzje o przekazaniu 2 milionów złotych na pomoc szpitalom oraz małym i średnim przedsiębiorstwom – podkreśla Prezes Van Pur S.A. Jagoda Iwańczuk
Spółka wesprze też małe i średnie przedsiębiorstwa z rejonu podkarpacia, aby ograniczyć negatywne, ekonomiczne skutki pandemii.
"Na ten cel Van Pur przeznaczy 1 milion złotych i uruchomi lokalny fundusz solidarnościowy aby pomóc przedsiębiorcom, którzy na skutek pandemii mają lub mogą mieć problemy z kontynuacją działalności" - podaje Van Pur.
