Dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. Wiktorii Kowalewskiej w Łomży poszukuje spadkobierców zmarłego mieszkańca. W depozycie czeka kilkanaście tysięcy złotych.
Poszukiwani są spadkobiercy Bolesława Sienickiego (nazwisko rodowe: Sienicki), ur. 04.11.1925 roku w Rostkach, zm. 03.05.2020 roku w Łomży. Depozyt składa się ze środków pieniężnych w wysokości: 14 199,96 zł.
„Spadkobierców prosimy o zgłoszenie się do siedziby Domu Pomocy Społecznej im. Wiktorii Kowalewskiej, przy ul. Sikorskiego 222 w Łomży. Termin do odbioru depozytu wynosi 3 lata od dnia zamieszczenia niniejszego ogłoszenia na tablicy informacyjnej w siedzibie tut. DPS oraz Biuletynie Informacji Publicznej. Niepodjęcie depozytu przez osoby uprawnione we wskazanym wyżej terminie spowoduje jego likwidację poprzez przejście praw do tego depozytu na rzecz Skarbu Państwa (art. 5 cytowanej na wstępie ustawy) po uprzednim przeprowadzeniu postępowania we właściwym miejscowo Sądzie.” – czytamy.
Reklama
Dyrektor przypomina, że depozyt wartościowy wydaje się jego prawnym spadkobiercom po przedstawieniu dowodu uprawniającego do spadkobrania (stwierdzenia praw spadku przeprowadzonego przez Sąd lub aktu poświadczenia dziedziczenia sporządzonego przez notariusza).
zdj. DPS im. W. Kowalewskiej w Łomży