W środę (5.05) rusza Punkt Szczepień Powszechnych w Giełczynie. Codziennie będzie mogło się tu zaszczepić nawet ponad 200 osób.
Powstanie punktu było wspólną inicjatywą starosty i wójta gminy Łomża.
"By zapewnić wszystkim chętnym dostęp do szczepień realizowanych w ramach Narodowego Programu Szczepień obydwa samorządy podjęły działania organizacyjne: Gmina Łomża – udostępniła bezpłatnie pomieszczenia spełniające określone wymogi, po uprzednim ich przygotowaniu, natomiast Powiat zapewnia niezbędne wyposażenie, w tym sprzęt komputerowy, lodówki i sanitariaty zewnętrzne dla korzystających z usług Punktu.' - informuje Starostwo Powiatowe w Łomży.
Reklama
Szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Giełczynie realizować będzie Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Łomży. Uruchomione zostaną tam 2 stanowiska szczepień i 1 stanowisko rejestracji telefonicznej. ZPOZ zapewni wykwalifikowany personel medyczny, w tym obecność lekarza i/lub ratownika medycznego. Starostwo przekazuje, że w sprawach organizacyjnych i porządkowych pomagać będą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.
Punkt Szczepień Powszechnych w Giełczynie zlokalizowany jest w świetlicy wiejskiej przy ul. Spokojnej 12. Będzie czynny od środy do niedzieli w godzinach 8.00 – 18.00. Dedykowana do PSP w Giełczynie infolinia: 788-680-252
fot. Starostwo Powiatowe w Łomży