Na takie informacje czekało wiele osób z Łomży i regionu. Pacjentki z patologią ciąży i do porodu od najbliższego poniedziałku mogą zgłaszać się do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.
Jak informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora ds. zarządzania jakością i akredytacji, Szpital Wojewódzki w Łomży z dniem 1 lipca nie realizuje już świadczeń zdrowotnych III poziomu specjalistyki dla pacjentów z Covid-19. Na podstawie decyzji wojewody podlaskiego z dn. 30 czerwca br. zostały zlikwidowane łóżka covidowe na oddziałach specjalistycznych.
- Pacjentki z patologią ciąży i do porodu od najbliższego poniedziałku mogą zgłaszać się do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, natomiast pacjentki ciężarne z zakażeniem Covid-19 mogą być leczone w każdym szpitalu posiadającym w swoich strukturach Oddział Ginekologiczno-Położniczy. Obecnie trwa przygotowanie i dezynfekcja Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, aby od 5 lipca br. mógł wrócić do normalnej pracy i mogły być przyjmowane pacjentki niezakażone.
Reklama
Jolanta Gryc dodaje w komunikacie, że decyzja wojewody o wpłynęła także na ilość łóżek covidowych w całym szpitalu - zwiększyła się liczba łóżek dla pacjentów niezakażonych Covid-19. Placówka zabezpiecza 1 łóżko intensywnej terapii dla dorosłych, 2 respiratorowe i 28 na oddziale zakaźnym dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia i zakażonych oraz 6 łóżek obserwacyjnych na SOR dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia.
Od 1 lipca wszyscy pacjenci z Covid-19 wymagający pomocy specjalistycznej w trybie stacjonarnym mogą być hospitalizowani w każdym szpitalu posiadającym dany zakres specjalistyki.