Dzisiejszy komunikat Biura Wojewody Podlaskiego nie zawiera nowych przypadków koronawirusa w Łomży i powiecie łomżyńskim. Wzrosła jednak liczba osób objętych kwarantanną.
Na terenie działania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży w kwarantannie znajduje sie już 412 osób (305 - Łomża, 107 - powiat). Jeszcze wczoraj były to 303 osoby (223 - Łomża, 80 - powiat). W ciągu jednej doby zestawienie powiększyło się o 109 osób.
Służby wojewódzkie poinformowały dziś łącznie o 6 nowych przypadkach koronawirusa w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów. Nie ma tam jednak przypadków z Łomży i powiatu. Nowe przypadki to: młoda kobieta i młody mężczyzna z powiatu suwalskiego oraz dwie młode kobiety, młody mężczyzna i dziecko z powiatu sejneńskiego.
W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 854 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Biuro Wojewody Podlaskiego poinformowało też o wyzdrowieniu kolejnych siedem osób (w sumie 468): starsza kobieta z powiatu hajnowskiego, trzech mężczyzn w sile wieku, młoda kobieta i kobieta w sile wieku z powiatu grajewskiego, mężczyzna w sile wieku z Białegostoku.
Dane PSSE w Łomży wskazują, że wyzdrowiało już 5 osób, które koronawirusem zakaziły się podczas "drugiej fali" epidemii. To 4 osoby z Łomży i 1 z powiatu ziemskiego.
Ogólna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 35 146/1 492 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).