Reklama

W nocy dwukrotnie próbowano sforsować polsko-białoruską granicę

17/11/2021 09:46

Wczoraj (16.11.2021 r.) w nocy doszło do dwóch siłowych prób sforsowania polsko-białoruskiej granicy - informuje Podlaski Oddział Straży Granicznej.

Z informacji przekazanych przez pograniczników wynika, że pierwsze takie  zdarzenie miało miejsce na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Czeremsze. Granicę bezskutecznie próbowała przekroczyć grupa około 50 osób. Towarzyszyły im białoruskie służby, które używały lasera, aby oślepić funkcjonariuszy i żołnierzy. W stronę polskich służb cudzoziemcy rzucali kamieniami.

Kilka godzin później, tym razem na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych, grupa ponad 100 osób niszczyła zabezpieczenia graniczne. Białoruscy pogranicznicy używali laserów, a cudzoziemcy rzucali  w stronę polskich funkcjonariuszy i żołnierzy petardami oraz kamieniami. Jak podaje Podlaski Oddział Straży Granicznej, w czasie próby forsowania granicy grupa około 50 cudzoziemców zdołała przekroczyć zaporę, wykorzystując do tego specjalnie przygotowaną drewnianą kładkę. Wszystkie osoby zostały jednak zatrzymane i doprowadzone do linii granicy. 

Reklama

16.11 na granicy odnotowano łącznie 161 prób jej nielegalnego przekroczenia. Wobec 34 cudzoziemców funkcjonariusze SG wydali postanowienia o obowiązku opuszczenia terytorium RP.

zdj. SG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości