Próba podpalenia krzyża, uszkodzone witryna i odrestaurowany krzyż. Wandale zniszczyli Miejsce Pamięci Narodowej w Jeziorku.
W niedzielę (14.11) zostało zniszczone Miejsce Pamięci Narodowej w Jeziorku. Sprawcy próbowali podpalić krzyż, zniszczyli witrynę z obuwiem znalezionym w 1943 r. oraz odrestaurowany krzyż z tablicą upamiętniającą 52 zakładników.
- Jest nam bardzo przykro, że zdarzają się akta wandalizmu miejsca tak bardzo ważnego dla naszej społeczności - przekazuje Gmina Piątnica w mediach społecznościowych.
Sprawą zajęła się policja.
Cmentarz leśny w Jeziorku to mogiły z prochami ofiar trzech egzekucji: starców z domu opieki w Pieńkach Borowych, więźniów politycznych z więzienia w Łomży oraz zakładników spośród inteligencji miasta Łomży.
Źródło: Gmina Piątnica