W budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży ma powstać punkt szczepień powszechnych o dużej wydajności.
Rząd podjął decyzję o przyspieszeniu programu szczepień - łączy się to z rozwijaniem infrastruktury. W każdym powiecie lub mieście na prawach powiatu mają funkcjonować średnio dwa duże punkty szczepień.
Tego typu punkt powstanie również w Łomży. Miasto planuje utworzyć samorządowy punkt szczepień w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1. Obiekt został już zgłoszony do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.
- Szczepienia rozpoczną się po wydaniu pozytywnej decyzji wojewody oraz Narodowego Funduszu Zdrowia i będą realizowane przez personel Szpitala Wojewódzkiego. Przewidujemy, że zaszczepić się będzie mogło ok. 500 osób dziennie - przekazał nam Grzegorz Daniluk, kierownik Kancelarii Prezydenta Miasta
Reklama
Szczepienia w SP Nr 1 rozpoczną się prawdopodobnie już 19 kwietnia.
Z rządowych zapowiedzi wynika, że jeszcze w tym tygodniu do polskich punktów szczepień ma trafić 2 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19. W maju do Polski ma dotrzeć być może 9 mln szczepionek, w kwietniu potwierdzonych jest już ok. 5,5 mln dawek.