Afera śmieciowa dotyczy co prawda minionej kadencji, ale temat jest wciąż gorący i co jakiś czas pojawiają się kolejne wątki. Ten, o którym dziś informujemy nie dotyczy bezpośrednio samej afery z wysypiskiem, ale wydaje się być równie kontrowersyjny tym bardziej, że w sposób niemal bezpośredni dotyka przedsiębiorców działających na tym rynku.
Otrzymaliśmy dziś do wiadomości pismo adresowane do Prezydenta Miasta Łomży o bardzo mocnym tytule "Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa", którego autorami są właściciele firmy "Błysk" zajmującej się wywozem śmieci z terenu Łomży. W piśmie pada wiele zarzutów wobec powołanej kilka miesięcy temu spółki - Zakładu Gospodarowania Odpadami i jej prezesa oraz obecnego dyrektora MPGKiM Marka Olbrysia. Główny zarzut dotyczy nieuczciwej konkurencji na rynku śmieciowym w regionie.
Nie mamy jeszcze odpowiedzi Prezydenta ani władz obu firm, dlatego póki co prezentujemy stanowisko tylko jednej ze stron publikując poniżej otrzymane dokumenty w całości. Oczekujemy jednocześnie zajęcia stanowiska przez Prezydenta Miasta, a także prezesa ZGO i dyrektora MPGKiM, które również przekażemy opinii publicznej.