Żołnierze 11. Mazurskiego Pułku Artylerii odwiedzili Nowogród i tamtejszy Zespół Szkół Samorządowych.
Wizyta żołnierzy z 11. MPA odbyła się w ramach ćwiczeń TUMAK-21. Najpierw pojazdy wojskowe przejechały ulicami Nowogrodu, a następnie do godz. 14.00 stacjonowali na placu przy Zespole Szkół Samorządowych.
- Wojskowi wracają chętnie do Nowogrodu, ponieważ jest to bardzo fajne miejsce do ćwiczeń, szczególnie przepraw wodnych – mówi burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka. – Myślę, że chyba wojsko na stałe wpisze się w krajobraz Nowogrodu.
Pojazdami szczególnie zainteresowani byli uczniowie lokalnej szkoły. Młodzież mogła obejrzeć m.in. pojazd sanitarny IVECO 4013WM czy 122 MM wyrzutnię rakietową WR-40 Langusta.
Więcej w materiale VIDEO