23 tys. zł dotacji przyznał wojewoda podlaski Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w Łomży.
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Łomży otrzymało dotację z rezerwy celowej budżetu państwa. Umowę z łomżyńską jednostką podpisał wojewoda podlaski a wysokość dofinansowania to 23 tys. zł.
Są to środki, które mogą być wykorzystane na utrzymywanie gotowości i prowadzenie działań ratowniczych, wypłatę wynagrodzeń dla ratowników, finansowanie szkoleń z zakresu ratownictwa wodnego, technik pływackich, kwalifikowanej pierwszej pomocy, opłacenie mediów w budynku, w którym prowadzone są dyżury, pokrycie kosztów napraw i ubezpieczenia pojazdów ratowniczych czy też zakup sprzętu ratowniczego.
Dotacje otrzymały także Suwalskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe –115 300 zł, Augustowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – 111 200 zł oraz Białostockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – 92 500 zł.
Fot. WOPR Łomża