Reklama

Wracają widzenia z dziećmi w zakładach karnych i aresztach śledczych

04/06/2021 07:55

W związku z utrzymującą się stabilną sytuacją epidemiczną w zakładach karnych i aresztach śledczych, Służba Więzienna planuje przywrócić widzenia z dziećmi - czytamy w komunikacie Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

"Obecnie w Polsce jest zakażonych zaledwie 0,04 proc. osadzonych. Około 70% funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej zostało zaszczepionych co najmniej I dawką szczepionki. W pierwszej połowie czerwca planowane jest znaczące przyspieszenie szczepień osadzonych, które będą miały miejsce w punktach szczepień znajdujących się w ambulatoriach zakładów karnych i aresztów śledczych.   Powyższe działania oraz dokładna analiza bieżącej sytuacji w Polsce i na świecie jest podstawą rekomendacji dla dyrektorów jednostek penitencjarnych, związanych z bezpiecznym przywracaniem m.in. widzeń z najbliższymi, w tym również widzeń z dziećmi" - podaje CZSW.

Przywrócenie widzeń z dziećmi planowane jest z dniem 14 czerwca. Konieczne będzie jednak zachowanie reżimu sanitarnego i stosowanie się do wprowadzonych uregulowań. Z komunikatu wynika, że w widzeniu będą mogły uczestniczyć maksymalnie dwie osoby pełnoletnie lub osoba pełnoletnia z dzieckiem, będzie ono odbywało się wyłącznie w ustalonych wcześniej godzinach, a czas widzenia nie będzie mógł przekroczyć jednej godziny. Wejście na teren jednostki będzie odbywało się po spełnieniu formalnych wymogów obowiązujących przed wprowadzeniem stanu epidemii na terenie Polski. Osoby udające sie na widzenie muszą posiadać maseczkę do zakrywania ust i nosa .

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama