Reklama

Wyjątkowe Jasełka w Przedszkolu Nr 5 [FOTO]

16/12/2015 08:46

Około 40 dzieci z trzech grup wcieliło się wczoraj w biblijne postaci i wystąpiło w przedszkolnych Jasełkach. W przygotowanie Jasełek, a nawet występy włączyli się także rodzice. Całość wyglądała imponująco, a wszystkiemu przyglądali się nie tylko rodzice, ale także zaproszeni goście, którzy nie mogli wyjść z zachwytu.

We wtorek (15 grudnia) w Przedszkolu Publicznym Nr 5 w Łomży odbyło się spotkanie opłatkowe połączone z "Jasełkami", choć właściwie wyrażenie "odbyło się" zupełnie nie oddaje tego, jak to spotkanie zostało przygotowane i zorganizowane. A poprzeczka powędrowała naprawdę bardzo wysoko!.

W świąteczną atmosferę wprowadziły zebranych rodziców i gości dzieci, które przypomniały wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi i Józefa, aniołów, trzech króli, pasterzy, baranków oraz dzieci, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Reklama

Do uroczystości włączyli się również rodzice, którzy grali rolę narratorów – Marta Kotarska i Rafał Przychodzeń oraz aniołów – Marta Jałbrzykowska, Izabela Gałązka, Monika Kamińska i Jolanta Jermak. Uroku inscenizacji dodały kolędy oraz pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że z łatwością dało się poczuć magię zbliżających się świąt.

Dzieci tańczyły oraz śpiewały kolędy grane przez Grzegorza Narewskiego, tj. "Gdy się Chrystus rodzi", "Gdy śliczna Panna", "Ach co za noc", "Jezu nasz Baranku", "Przybieżeli do Betlejem Pasterze", "Dzisiaj w Betlejem", "Świeć gwiazdeczko", "Przyszły dzieci do stajenki".

Reklama

Na uroczystość wigilijną do "Piąteczki" przybyli zaproszeni goście: Zastępca Prezydenta Miasta Łomża Agnieszka Muzyk, Redaktor Naczelny Łomżyńskich Wiadomości Diecezjalnych Ks. Infułat Tadeusz Śliwowski, Proboszcz Parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Łomży Ks. Prałat Jerzy Abramowicz, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Alicja Konopka, Zastępcy Naczelnika Wydziału Oświaty Grażyna Klimek i Anna Mierzejewska, Dyrektor Łomżyńskiego Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Waldemar Chludziński oraz Przewodniczący Rady Rodziców Robert Twarowski. Do wspólnego kolędowania włączyli się również rodzice i cały personel przedszkola.

Na zakończenie uroczystości Dyrektor Jadwiga Juchniewicz złożyła wszystkim świąteczne życzenia oraz podziękowała młodym aktorom za piękny występ. Następnie głos zabrała Pani Prezydent życząc wszystkim radosnych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Później Ks. Infułat odczytał Ewangelię, odmówiono wspólną modlitwę oraz odśpiewano wspólną kolędę "Wśród nocnej ciszy", po której dzieci i dorośli podzielili się opłatkiem składając sobie szczere, płynące z serca życzenia.

Reklama

Każdy z gości otrzymał od aniołów pamiątkową bombkę z wygrawerowaną nazwą Przedszkola, natomiast Pani Prezydent wręczyła Pani Dyrektor bombkę z herbem łomżyńskim.

Cały personel Przedszkola brał czynny udział w przygotowaniach oraz organizacji tej wielkiej i pięknej uroczystości. Osobami odpowiedzialnymi za przedstawienie byli: p. Barbara Florczyk, p. Maria Danielska, p. Izabela Sztejno oraz p. Grzegorz Narewski.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości