Reklama

Wyprawka od miasta dla młodych rodziców

28/09/2015 10:17

Samorządowe becikowe od początku 2016 roku zamierza wprowadzić Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Będzie ono przysługiwało po urodzeniu dziecka dla rodziców zamieszkałych na terenie miasta Łomża. Oprócz tego Prezydent chce, aby każdy nowy łomżyniak i łomżynianka otrzymywały również wyprawkę np. z kompletem body z logo miasta.

Jak przekazuje Grzegorz Daniluk z Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego w Łomży, samorządowe becikowe ma mieć formę bonu, który będzie można zrealizować na zakup artykułów potrzebnych dla niemowląt.

- Jeszcze się zastanawiamy, czy będzie można go zrealizować w jednym z łomżyńskich sklepów, który wygra przetarg, czy w kilku, które podpiszą z nami stosowne porozumienie w tej sprawie - mówi prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślając, że skoro idące na ten cel środki pochodzić mają z pieniędzy wypracowanych przez mieszkańców Łomży i będą przeznaczone na ich dzieci, to również powinny być wydatkowane u naszych lokalnych przedsiębiorców.

Reklama

Wnioski o przyznanie bonów na samorządowe becikowe mają być jak najbardziej uproszczone i można je będzie składać wspólnie z wnioskami o rządowe becikowe.

Ponadto prezydent chce, aby dzieci łomżyniaków otrzymywały również wyprawkę. W jej skład mają wchodzić śliniaczki, body w różnych rozmiarach, śpiochy i inne ubranka z logo i nazwą miasta.

- W ten sposób chcemy budować już od urodzenia więź z naszym miastem i kreować pozytywny wizerunek Łomży wśród młodych rodziców – wyjaśnia Mariusz Chrzanowski.

Reklama

Rocznie rodzi się w Łomży 400-500 dzieci. Na sfinansowanie samorządowego „becikowego" prezydent planuje zabezpieczyć w budżecie miasta około 550 zł na jedno dziecko tj. ok. 270 tys. zł rocznie. Dyskusja w tej sprawie ma się odbyć na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości