Policjanci z posterunku w Piątnicy zatrzymali do kontroli drogowej opla, którego kierowca miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Okazało się, że mieszkaniec gminy Piątnica ma na sumieniu jeszcze więcej. Przyznał się sam
Policjanci z posterunku w Piątnicy zatrzymali do kontroli opla wczoraj (11.04). Za kierownicą auta siedział 28-latek.
- Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Został mu orzeczony w 2021 roku za jazdę pod wpływem alkoholu - informuje oficer prasowy KMP w Łomży.
Okazało się, że nie jest to jego jedyne przewinienie.
- Mieszkaniec gminy Piątnica przyznał się policjantom, że posiada narkotyki. Woreczek z białym proszkiem schował w opakowaniu po papierosach. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Mundurowi sprawdzili również czy mężczyzna nie kierował pod wpływem tej substancji. Wstępne badanie na zawartość narkotyków w organizmie dało wynik pozytywny. Od mężczyzny została pobrana również krew i od jej wyników zależy czy usłyszy on kolejny zarzut.
Reklama
Mieszkaniec gminy Piątnica trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód został zholowany na strzeżony parking. 28-latek usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz niestosowania się do sądowego zakazu. Policja przypomina, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast kodeks karny za niestosowanie się do sądowego zakazu przewiduję karę do lat 5.
zdj. KMP Łomża