Kolejni kierowcy stracili uprawnienia za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Tym razem policjanci zatrzymali mieszkankę Łomży i obywatela Litwy.
- Jako pierwsza została zatrzymana kierująca bmw. Było to w piątek po 8 w Nowych Kupiskach. 66-letnia mieszkanka Łomży jechała tam o 63 kilometry na godzinę za szybko. Natomiast w niedzielę w Marianowie został zatrzymany kierowca bmw. Obywatel Litwy jechał 113 kilometrów na godzinę, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość to 50 kilometrów na godzinę. Kierowcy stracili prawa jazdy i zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2000 złotych - informuje oficer prasowy KMP w Łomży.
Miejsca tych kontroli wskazane zostały przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.
zdj. ilustracyjne/KMP Łomża