- Punkt szczepień powszechnych w Gminnej Hali Sportowej w Piątnicy jest przygotowany perfekcyjnie - mówił wójt Artur Wierzbowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Masowe szczepienia w Piątnicy mają rozpocząć się 5 maja.
- Mamy zamówionych około 1000 sztuk szczepionki firmy Pfizer. Mamy nadzieję, że od środy do soboty uda nam się wyszczepić około 1000 osób - dodał wójt.
Gminna Hala Sportowa w Piątnicy została podzielona na trzy strefy: rejestracji, szczepień i poczekalnię. Wejście będzie znajdowało się w innym miejscu niż wyjście. Gmina ma do dyspozycji również ozonator i zamgławiacz.
- Zapraszamy wszystkich chętnych - mówił wójt. - Zapraszamy szczególnie mieszkańców gminy Piątnica, zapraszamy mieszkańców całego powiatu, ale również osoby te, które będą miały ochotę zapisać się do systemu i uczestniczyć w szczepieniach w Gminnej Hali Sportowej w Piątnicy.
Reklama
Punkt szczepień w GHS w Piątnicy ma szczepić tygodniowo 1000 osób, ale jeśli okaże się, że osób zgłoszonych będzie więcej, możliwe będzie uruchomienie szczepień w trybie weekendowym. W punkcie szczepień mają pracować dwa zespoły zapewnione przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Łomży.
Kontakt do koordynatorów szczepień będzie można znaleźć na stronie gminy Piątnica.
Więcej w naszym materiale VIDEO