Sprawca śmiertelnego potrącenia rowerzysty będzie pociągnięty do odpowiedzialności po 4 latach od wypadku.
W ręce mundurowych wpadł mężczyzna, którego poszukiwał łomżyński sąd za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.
Do zdarzenia doszło latem 2018 roku. Wówczas mieszkaniec powiatu łomżyńskiego, będąc pod wpływem alkoholu, jechał oplem i potrącił rowerzystę. Nie udzielił pomocy rannemu i uciekł z miejsca zdarzenia.
Śledztwo w tej sprawie zakończyło się w październiku 2018 roku. Jednak prawomocny wyrok w tej sprawie zapadł dopiero na początku lipca tego roku.
- Zatrzymany mężczyzna w rozmowie z policjantami twierdził, że nic nie wiedział o tym, że jest poszukiwany. Jednak często zmieniał miejsce zamieszkania. Kryminalni, odwiedzając jednego ze znajomych 36-latka, odnaleźli poszukiwanego - informuje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Reklama
Mężczyzna spędzi w zakładzie karnym najbliższe 2 lata.
Źródło: KMP Łomża, fot. ilustracyjne