Zarzut kradzieży w warunkach recydywy usłyszał 49-letni mieszkaniec Łomży, który w poniedziałek wpadł w ręce łomżyńskiej policji. Mężczyzna podejrzany jest o liczne kradzieże... słodyczy.
W poniedziałek przed południem, łomżyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym z marketów w mieście. Ochrona sklepu na gorącym uczynku ujęła tam mężczyznę, który z półek sklepowych zabrał słodycze.
- Okazało się, że to 49-letni mieszkaniec miasta, którego policjanci szukali za wcześniejsze kradzieże. Już na początku maja "wielbiciel słodyczy" kilkukrotnie wykorzystał nieuwagę pracowników marketu i ukradł słodkości. Pokrzywdzony wycenił straty na ponad 800 złotych.
49-latek trafił do policyjnego aresztu. Policja podaje, że wczoraj usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy.
Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może zostać zwiększona o połowę.
zdj. KMP Łomża