W łomżyńskim szpitalu zmarła kolejna osoba, która była zakażona koronawirusem. To starszy mężczyzna z Łomży. Najnowsze dane sanepidu wskazują, że w naszym najbliższym regionie są nowe zakażenia.
Jak przekazuje nam Julia Gulanowska z łomżyńskiej PSSE, w ciągu minionej doby w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży zmarł starszy mężczyzna, który był zakażony koronawirusem. To mieszkaniec naszego miasta. Miał choroby współistniejące. Przybyły też cztery nowe zakażenia. To: nastolatka z Łomży, dwaj mężczyźni w sile wieku i starszy mężczyzna z powiatu łomżyńskiego. Wszyscy przebywają w izolacji domowej. W statystykach wojewódzkich dane te ujęte zostaną prawdopodobnie dopiero jutro.
Na terenie działania Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży w kwarantannie przebywa łącznie 338 osób (200 - Łomża, 138 - powiat łomżyński). Do baz sukcesywnie dopisywane są decyzje dotyczące uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Julia Gulanowska z łomżyńskiego sanepidu podkreśla, że nie wszyscy uczniowie i nauczyciele I LO podlegają kwarantannie. Objęto nią łącznie 9 klas, które miały bezpośredni kontakt z zakażonym nauczycielem. Razem z domownikami to kilkaset osób. Do 9 października zajęcia w I LO będą odbywały się zdalnie.