Reklama

Zmiany zakrzepowo-zatorowe po szczepieniu w Łomży. Pacjentka hospitalizowana

10/05/2021 11:04

To obecnie najpoważniejszy niepożądany odczyn poszczepienny z Łomży i regionu, który znalazł się w oficjalnych statystykach.

NOP po szczepieniu przeciw COVID-19 został zgłoszony 7 maja br. przez kobietę (m. Łomża). U pacjentki zdiagnozowano zmiany zakrzepowo-zatorowe palca lewej dłoni. Kobieta była lub wciąż jest hospitalizowana.

To obecnie najpoważniejszy NOP w naszym regionie, który znalazł się w oficjalnych statystykach. Pozostałe przypadki z Łomży i powiatu łomżyńskiego (10) dotyczyły  zaczerwienienia i krótkotrwałej bolesności w miejscu wkłucia. Do tej pory w Łomży wykonano prawie 25 tys. szczepień. W powiecie łomżyńskim blisko 6,5 tys.

Reklama

Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 7676 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 6496 miały charakter łagodny - czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.


NOP to zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki – to oficjalna definicja niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP). Wyjątkiem jest podanie szczepionki przeciwko gruźlicy. W tym przypadku kryterium czasowe jest dłuższe niż cztery tygodnie. Uogólniając zatem, niepożądany odczyn poszczepienny to pogorszenie stanu zdrowia (często chwilowe i łagodne), które wystąpi w określonym czasie po szczepieniu.

Reklama

/zdj. ilustracyjne/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości