Reklama

Przekroczył dopuszczalną prędkość. Jego auto nie miało blokady alkoholowej

15/04/2022 10:19

Mieszkaniec Łomży miał warunkowo zwrócone prawo jazdy. Mimo to przekroczył prędkość o 24 km/h jadąc autem bez blokady alkoholowej.

W środę (13.04) policjanci łomżyńskiej drogówki kontrolowali prędkość na ulicach Łomży.

Około godz. 19:00 mundurowi na Szosie do Mężenina zatrzymali do kontroli volvo, którego kierowca przekroczył dopuszczalną na tym odcinku prędkość. Jechał 74 km/h przy obowiązującej tam "pięćdziesiątce".

- Mundurowi sprawdzając 24-latka w policyjnej bazie danych ustalili, że ma on do 22 kwietnia 2022 roku obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec Łomży tłumaczył, że warunkowo miał zwrócone prawo jazdy. Zapomniał jedynie dodać, że warunkiem zwrócenia dokumentu było kierowanie pojazdami wyposażonymi w blokadę alkoholową. Zatrzymane do kontroli volvo, za którego kierownicą siedział 24-latek, takiej blokady nie miało - podaje KMP Łomża.

Reklama

Za wykroczenie przekroczenia prędkości policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Kodeks karny za złamanie zakazu sądowego przewiduje karę do 5 lat więzienia. 

Źródło: KMP Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości