67-latka płaciła kartą bankomatową należącą do mężczyzny, którego chwilę wcześniej zabrało pogotowie. Sytuacja miała miejsce w jednym z łomżyńskich parków.
W czwartek (12.05) łomżyńscy kryminalni zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież z włamaniem przy użyciu karty bankomatowej.
- Policjanci ustalili, że na początku maja kobieta spacerując w jednym z łomżyńskich parków zauważyła, jak załoga pogotowia ratunkowego zabiera nietrzeźwego mężczyznę. W miejscu tym znalazła kartę bankomatową. 67-latka podniosła ją z chodnika i następnego dnia zapłaciła nią za zakupy. W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że kobieta trzykrotnie dokonywała transakcji powodując straty na blisko 65 złotych. Zebrane przez łomżyńskich śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie jej 4 zarzutów - 3 kradzieży z włamaniem i przywłaszczenia - informuje Komenda Miejska Policji w Łomży
Reklama
Łomżance grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mundurowi przypominają, że jeżeli straciliśmy kartę płatniczą w wyniku przestępstwa lub wykroczenia, należy jak najszybciej się z nimi skontaktować.
Źródło: KMP Łomża