Reklama

ZUS ponownie otwarty dla klientów

30/04/2020 07:00

Od najbliższego poniedziałku (4.05) Zakład Ubezpieczeń Społecznych przywraca w swoich placówkach obsługę klientów. Pracownicy dostępni będą w bezpośrednim kontakcie i pomogą w uzyskaniu informacji jak złożyć wnioski, wypełnić dokumenty, a także w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

- ZUS jako jeden z pierwszych urzędów podjął decyzję, aby ponownie otworzyć sale obsługi dla naszych klientów. Zdajemy sobie sprawę  jak jest to ważne dla osób poszukujących pomocy  np. przy ubieganiu się o rentę czy emeryturę  lub o uzyskanie informacji w jaki sposób założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Otwarcie naszych sal odbędzie się zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. W poniedziałki nasze placówki będą dostępne od godz. 8.00 do godz. 18.00 –informuje Katarzyna Krupickaregionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

W budynkach ZUS nadal pozostaną skrzynki, do których można samodzielnie składać dokumenty, wnioski lub pisma.

Reklama

Ważne bezpieczeństwo

Ze względu na bezpieczeństwo Zakład apeluje, aby odwiedzać placówki ZUS tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne. Takie osoby powinny posiadać środki ochrony osłaniające nos i usta (do czasu obowiązywania wytycznych rządowych).  Obsługa w placówkach ZUS będzie realizowana przy zachowaniu zasady odpowiedniego odstępu między klientami oczekującymi na obsługę (minimum 1,5 metra między osobami). Klienci będą wpuszczani pojedynczo, w zależności od dostępności stanowiska, na którym możliwe jest załatwienie danej sprawy.  Przy stanowisku będzie mogła przebywać tylko jedna osoba. Osoby towarzyszące (za wyjątkiem osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, tłumaczy języka migowego, pełnomocników lub rodzica z dzieckiem) nie będą mogły podejść do stanowiska razem z osobą obsługiwaną.

Reklama

Źródło: mat. prasowe ZUS

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości