10/04/2025 | Autor: Portal mylomza.pl | źródło: mylomza.pl
W Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyły się uroczystości rocznicowe, upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej oraz katastrofy smoleńskiej. Przedstawiciele władz, służb mundurowych, duchowieństwo, młodzież i mieszkańcy uczestniczyli w ceremonii. Po Apelu Pamięci i złożeniu wieńców, Łomża uczciła pamięć ofiar. Syreny o godzinie 8:41 przypomniały tragiczne wydarzenia sprzed 15 lat. Mieszkańcy i goście, uczestnicząc w mszy świętej i składając wieńce, okazali szacunek dla tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.