Reklama

Awaria wodociągowa. Naprawy potrwają jeszcze kilka dni

26/07/2022 13:15

Sytuacja jest opanowana, ale na rozwiązanie problemu wczorajszej awarii wodociągowej MPWiK potrzebuje jeszcze kilku dni. Jednocześnie mieszkańcy muszą liczyć się z chwilowym pogorszeniem jakości wody. O odbarwieniach należy informować spółkę.

W poniedziałek (25.07) po południu doszło do awarii na głównej magistrali wodociągowej z ujęcia wody Podgórze. Część mieszkańców Łomży nie miała wody w kranach. Więcej: Część mieszkańców Łomży może nie mieć wody! Doszło do dużej awarii

Jak udało nam się ustalić, awaria uszkodzonej magistrali z ujęcia w Pogórzu ma być całkowicie usunięta do 30 lipca. Obecnie ujęcie wody w Pogórzu funkcjonuje na drugiej, równoległej magistrali. Uszkodzony odcinek został wyłączony z eksploatacji.

- Do wskazanego terminu należy doliczyć czas niezbędny na wykonanie badań wody, który nie jest zależny od Spółki. Zwyczajowo wyników przedmiotowych badań należy spodziewać się po upływie kilku dni od daty pobrania próbek - zastrzega MPWiK w Łomży.

Reklama

Spółka poinformowała również, że aktualnie wody nie ma tylko kilka obiektów przy ul. Owocowej:

- W chwili obecnej na terenie miasta Łomża wszystkie osiedla, ulice są zaopatrywane w wodę, z wyjątkiem kilku obiektów przy ul. Owocowej. Trwają przygotowania do wykonania przyłączy tymczasowych dla wspomnianych budynków. Spółka czyni starania, aby tymczasowe przyłącza dla kilku obiektów przy ul. Owocowej w Łomży zostały uruchomione jeszcze dniu dzisiejszym. 

Jednocześnie MPWiK podkreśla, że woda powszechnie dostępna w kranach - w większości przypadków - nie różni się od dotychczasowej:

Reklama

- Z uwagi na zmianę kierunku przepływu wody, spowodowaną awarią, może wystąpić chwilowe pogorszenie jakości wody w postaci jej odbarwienia, o czym prosimy bezpośrednio informować spółkę - czytamy w przekazanej nam wiadomości. 

Fot. ilustracyjne


 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości