Bogumiła Olbryś oficjalnie została posłanką Sejmu RP. Ślubowanie złożyła podczas 40. posiedzenia Sejmu, obejmując mandat po Adamie Andruszkiewiczu, który przeszedł do Kancelarii Prezydenta.
Do ślubowania doszło dziś podczas 40. posiedzenia Sejmu. Po odczytaniu roty ślubowania Bogumiła Olbryś powiedziała „ślubuję” i dodała „tak mi dopomóż Bóg”, oficjalnie obejmując mandat posłanki na Sejm RP. Po złożeniu przysięgo nowej posłance pogratulował Jarosław Kaczyński, całując ją w dłoń.
Bogumiła Olbryś przez ostatnie dziewięć lat była dyrektorką łomżyńskiej „Wety”, z którą związana jest od 2003 roku. Jej obowiązki przejęła Sylwia Ewelina Makowska.
Nowa posłanka trafiła do Sejmu dzięki wakatowi po Adamie Andruszkiewiczu, który objął stanowisko zastępcy Szefa Kancelarii Prezydenta w Pałacu Prezydenckim. Jego mandat – podobnie jak mandaty trzech innych posłów – został wygaszony 7 sierpnia przez marszałka Sejmu Szymona Hołownię. Bogumiła Olbryś zajęła jego miejsce, ponieważ w wyborach parlamentarnych uzyskała kolejny wynik na liście PiS. W okręgu wyborczym nr 24 otrzymała 10 661 głosów.
Oprócz Bogumiły Olbryś mandaty poselskie objęli Tomasz Rzymkowski, Marek Andrzej Subocz i Michał Jach.