Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowe w Łomży po raz czwarty zorganizował konkurs „Bezpieczna rodzina w sprawnym aucie”. Akcję, jak zwykle, skierowano do uczniów szkół podstawowych oraz ich rodziców. W tym roku trzy najlepsze szkoły otrzymały nagrody w postaci czeków.
Po krajowych drogach wciąż poruszają się auta bez obowiązkowych badań technicznych. Konkurs zorganizowany przez WORD ma zachęcić do przeglądów i od małego uczyć dzieci bezpieczeństwa na ulicy. Według danych dyrektora placówki - Mirosława Oliferuka, w tej edycji przebadano 472 pojazdy, z czego 73 badała wygrana szkoła.
Po raz czwarty pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 z Łomży, która otrzymała 20 tysięcy złotych. Na drugim miejscu uplasował się Zespół Szkolno-Przedszkolny z Piątnicy i zgarnął 10 tysięcy złotych. Ostatni stopień podium należał do Szkoły Podstawowej nr 10, której przyznano 5 tysięcy złotych.
Tytuł najlepszej klasy i kolejne 5 tysięcy złotych powędrowały do 3c z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Piątnicy. Otrzymali oni również prezent specjalny – książkę Mieczysława Bagińskiego.
Na miejscu nie zabrakło gości specjalnych. Nagrody wręczali biskup Tadeusz Bronakowski, naczelnik WRD KMP w Łomży Piotr Pietrzak, v-ce przewodniczący sejmiku podlaskiego Mieczysław Bagiński oraz proboszcz Parafii pw. Krzyża Świętego ks. Andrzej Godlewski.