Do 30 stycznia można zgłaszać ulepione przez siebie bałwany, a właściwie ich zdjęcia, do organizowanego już kolejny rok z rzędu konkursu. Świeży śnieg sprzyja udziałowi, chętnych nie powinno więc zabraknąć. Na zwycięzców czekają nagrody.
MDK DŚT zaprasza mieszkańców Łomży do rodzinnej zabawy w lepienie „bałwana". Niezbędnym warunkiem jest śnieg, bez którego konkurs nie może się odbyć, a tego akurat wczoraj napadało wystarczająco dużo.
Bałwan jest symbolem zimy, a lepienie go należy do tradycyjnych zabaw zimowych. Organizatorzy zachęcają uczestników do odważniejszych form przestrzennych, przedstawiających postacie ludzkie lub zwierzęce albo przybierających kształty przedmiotów np.: samochodów, statków, foteli, naczyń
kuchennych.
Bałwana, a właściwie można to nazwać rzeźbą ze śniegu, należy sfotografować w kilku ujęciach, wykonać też jedno zdjęcie wszystkich wykonawców obok dzieła i całą dokumentację fotograficzną (maksymalnie cztery zdjęcia) oraz imię i nazwisko wraz z kontaktem telefonicznym i mailowym przesłać na adres: promocja@mdk.lomza.pl.
Uczestnikami konkursu może być grupa maksymalnie pięcioosobowa: rodzina, znajomi, sąsiedzi - ale także jedna osoba. Jury powołane przez organizatora dokona oceny prac i wybierze trzy najciekawsze rzeźby. Natomiast wszystkie nadesłane prace zostaną poddane ocenie internautów i autorzy rzeźby, która zdobędzie największą ilość punktów dołączą do laureatów.
Rozstrzygnięcie konkursu ogłoszone zostanie 4 lutego 2016 roku, a wręczenie nagród podczas balu
karnawałowego w MDK-DST w ferie zimowe.
Organizatorem konkursu jest Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży. Termin nadsyłania prac do konkursu upływa 30 stycznia 2016 roku.