- Kiedy mówię, że mieszkam w Łomży, odkładają słuchawkę - skarży się Darek, jeden z bohaterów emitowanej przez Polsat Play dokumentalnej telenoweli "Chłopaki do wzięcia". Darek, podobnie jak inni bohaterowie serii, ma dość samotności. Czy uda mu się znaleźć tę jedyną?
Darek i tak jest w niezłej sytuacji. Mieszka w mieście, ma mieszkanie w bloku i psa. Tego psa musiałaby polubić jego wybranka. Powinna też podzielać Darka pasje czyli głównie sport. Nie, nie uprawiać go z Darkiem. Kibicować piłkarzom, siatkarzom, hokeistom... Razem z nim przed telewizorem. Czy Darek z Łomży znajdzie swój ideał dziewczyny?
Inni bohaterowie mają gorzej niż Darek. Mieszkają często w małych wioskach, skąd dziewczyny uciekają do miast. Teoretycznie więc Darek ma od nich większe szanse na znalezienie drugiej połówki. Teoretycznie. Ale w życiu łatwo nie jest. Darek wysyła anonse matrymonialne licząc, że w ten sposób znajdzie towarzyszkę życia. Niestety, jak dotąd mu się nie wiedzie. Skarży się przed kamerą, że kiedy mówi, że mieszka w Łomży, dziewczyny się rozłączają. Co w tej Łomży jest nie tak?