Dziś odbędzie się zebranie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Nie jest wykluczone, że podczas posiedzenia zapadną decyzje dotyczące obostrzeń.
Z informacji podanych przez RMF24.PL wynika, że główną opcją leżącą na stole jest objęcie kolejnych województw dodatkowymi zakazami. Restrykcje obowiązujące już w województwie warmińsko-mazuskim mogą być wprowadzone np. na Pomorzu.
Zakażeń przybywa również w woj. lubuskim, na zachodzie Pomorza, na północy Mazowsza oraz na Podkarpaciu.
Rozważamy, aby ze względu na to, że sytuacja jest zróżnicowana w poszczególnych województwach, by przejść docelowo na tygodniowy system raportowania, a nie tak jak do tej pory - dwutygodniowy - zaznaczył rzecznik rządu Piotr Müller. Regionalizacja obostrzeń byłaby wprowadzana "z pewnym wyprzedzeniem", aby podmioty gospodarcze mogłyby się do nich przygotować.
Ewentualne dodatkowe obostrzenia miałyby wejść w życie dopiero po weekendzie. Szczegóły mamy poznać niebawem
Zbliża się Wielkanoc
Tegoroczne święta wielkanocne będą takie jak w 2020 roku - uważa minister zdrowia Adam Niedzielski. - Być może to będą święta, po których będziemy podejmowali bardziej odważne decyzje luzujące - mówił. Więcej: