Gmina Łomża dopłaci swoim mieszkańcom do usług wodociągowych i kanalizacyjnych. Gmina będzie finansowała w całości naliczaną miesięcznie opłatę stałą za wodę w kwocie 4,14 zł oraz w części za ścieki w kwocie 2,39 zł dla wszystkich odbiorców tych usług.
Decyzję o uchwaleniu dopłat podjęła podczas ostatniej sesji Rada Gminy Łomża na wniosek wójta Piotra Kłysa. Składając swój wniosek wójt powołał się na zapisy ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, która daje możliwość podjęcia uchwały w sprawie dopłaty dla jednej, wybranych lub wszystkich taryfowych grup odbiorców usług.
Wysokości dopłat na pierwszy kwartał 2016 r. zostały utrzymane na tym samym poziomie jaki obowiązywał od kwietnia zeszłego roku. Kwartalnie wydatkowana z budżetu gminy na ten cel jest kwota 45 601,68 zł, a łącznia przez cały rok wyniesie 182 406,72 zł. Dopłaty są przekazywane na rzecz przedsiębiorstwa Wodociągi Wiejskie Spółka z o.o. w Łomży, które obsługuje wodociągi i kanalizację na terenie gminy.
Przypomnijmy, że obecnie cena 1m3 wody w Gminie Łomża wynosi 3,21 zł brutto, a ścieków 8,02 zł. Opłatę stałą w wysokości 4,14 zł za wodę pokrywa gmina, natomiast za usługi kanalizacyjne każdy odbiorca uiszcza 1,75 zł opłaty stałej miesięcznie.