Reklama

Holenderska telewizja NOS u Prezydenta! [FOTO]

07/01/2016 11:36

O Łomży już niedługo będzie głośno… w Holandii. A to wszystko za sprawą ekipy dziennikarskiej programu informacyjnego Nieuwsuur, która przyjechała do naszego miasta kręcić reportaż. Wczoraj wraz z kamerą poznawali miasto, a dzisiaj zawitali do gabinetu Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. 

Dla miasta to ogromne wyróżnienie. Przez pryzmat łomżyniaków zostanie pokazana mentalność wszystkich Polaków. Głównym założeniem programu jest przedstawienie sposobu myślenia mieszkańców mniejszych miast nieskażonych konsumpcją i wielkomiejskim blichtrem. 

Na wczorajszym Orszaku Trzech Króli ekipa nagrywała przebieg przemarszu oraz rozmawiała z mieszkańcami. Dziś odwiedziła Ratusz i włodarza miasta.

Tematów do rozmowy nie brakowało. Oprócz pytań o politykę miejską i wyjątkowość Łomży, pojawiły się również wątki europejskie. Dziennikarze pytali m.in. o sprawę uchodźców, zagrożenie terroryzmem, sytuację we Francji oraz stanowisko Brukseli wobec Polski.

Reklama

Jak podkreślił Prezydent, w Łomży zagrożeń nie ma, a samo miasto ma szansę na rozwój.

Materiał o Łomży w holenderskiej telewizji ukaże się już w ten weekend.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości