Ekipa reporterska programu informacyjnego Nieuwsuur z holederskiej publicznej telewizji NOS przebywa dziś i jutro w Łomży, gdzie nagrywa materiał do reportażu o Łomży. Dziś reporterzy z Holandii rejestrowali m.in. Orszak Trzech Króli. Jutro mają w planie spotkanie z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim.
Jak dowiedzieliśmy się od Holendrów, przyjechali do Polski żeby zrobić reportaż, który przez pryzmat małego miasta, takiego jak Łomża, pokaże życie Polaków. Interesują ich wszelkie przejawy tego życia, a reportaż ma mieć bardzo szeroki zakres, począwszy od codziennych problemów przeciętnego obywatela, poprzez uczestnictwo w praktykach religijnych aż po opinie Polaków o aktualnej sytuacji politycznej w naszym kraju, o pozycji Polski w Unii Europejskiej, o nowym rządzie i sprawowaniu przez niego władzy.
Dziś holenderska ekipa spędziła kilka godzin wśród łomżyniaków biorących udział w Orszaku Trzech Króli, gdzie rozmawiała zarówno z przypadkowymi mieszkańcami, jak też z organizatorami Orszaku. Jutro spotkają się m.in. z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim.