Krzewy, byliny, tulipany i bratki pojawiły się w kilku miejscach na terenie naszego miasta. W Łomży trwają jesienne nasadzenia. Zajmują się nimi pracownicy Zakładu Dróg i Zieleni MPGKiM.
Jeszcze przez około dwa tygodnie w Łomży wykonywane będą jesienne nasadzenia. Licząc od września rośliny pojawiły się przy ul. Senatorskiej (od ul. Zatylnej), na rondzie im. Kazimierza Żebrowskiego, rondzie Św. Brunona, rondach im. Hanki Bielickiej, rondzie przy ul. Zawadzkiej i ul. Chmielnej, w parku im. Jakuba Wagi oraz przy miejscach pamięci narodowej, w tym również na cmentarzu przy ul. Kopernika.
W tych miejscach posadzone zostały takie krzewy jak: tawuła japońska, pęcherznica kalinolistna, irga pozioma, hortensja bukietowa, cis pośredni oraz kosodrzewina. Pracownicy Zakładu Dróg i Zieleni Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Zakład Budżetowy w Łomży umieszczali w ziemi również byliny (np. bodziszka krwistego), trawy ozdobne (miskant chiński), róże okrywowe, tulipany oraz bratki.
- Prace polegają na przygotowaniu terenu oraz wykonaniu nasadzeń, które sukcesywnie wykonywane są od września do listopada w zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych. Chcielibyśmy jeszcze zwrócić uwagę na to, że o rosnące rośliny w naszym mieście należy odpowiednio dbać poprzez pielenie oraz podlewanie, które odbywa się w godzinach nocnych, żeby nie utrudniać ruchu na drodze. Jesienne prace pielęgnacyjne polegają również na przycinaniu krzewów i drzew - podkreśla Dorota Bączek, z Zakładu Dróg i Zieleni Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Zakład Budżetowy w Łomży.
Reklama
Fot. MPGKiM